Süre Bitiş: Yok Süre Bitiş: Yok Süre Bitiş: Yok
 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
 2. Merhaba Ziyaretçi, Minecraft Türkiye Destek forumuna hemen kayıt olarak, çoğu şeyden faydalanabilirsin. Üstelik mükemmel çekilişler ve etkinlikler seni bekliyor. Hemen Kayıt Ol veya Giriş Yap
  Notu Gizle
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi, Yeni ekip arkadaşları arıyoruz. Moderatör ve editör başvurularımız aktif. Moderatörlük başvuruları için buraya, editörlük başvuruları için buraya tıklayın.

Regaip Kandiliniz Kutlu Olsun!

Konusu 'Konu Dışı / Mizah' forumundadır ve aerocs tarafından 7 Mart 2019 başlatılmıştır.

 1. aerocs

  aerocs Site Sahibi
  Site Yöneticisi Geliştirici

  Katılım:
  21 Şubat 2019
  Mesajlar:
  21
  Altın Elmaları:
  18
  Ödül Puanları:
  52
  Cinsiyet:
  Bay
  Minecraft:
  AeroCS
  Steam:
  AeroCS
  Takım:
  Fenerbahçe
  DC:
  AeroCS#8462
  Süre Bitiş: Yok

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  hayirli_kandiller_2506.png

  Diyanet İşleri Başkanlığı'nın dini günler takvimine göre Regaip Kandili, 7 Mart Perşembe günü yani bu gece. Minecraft Türkiye ekibi olarak Regaip kandilinizi kutlar, hayırlı kandiller dileriz.

  Regaip Gecesi Nedir?

  “Recep ayının ilk Cuma gecesine Regaip gecesi denir. Regâib, Arapça bir kelimedir ve “reğa-be” kökünden gelmektedir. “Reğa-be”, kelime olarak, herhangi bir şeyi istemek, arzulamak, ona karşı meyletmek ve onu elde etmek için çaba sarfetmek demektir.

  Regâib kelimesi Kur’an’da geçmemektedir. Ancak “reğabe”den türemiş olan çeşitli kelimeler, Kur’ân’da sekiz yerde geçmekte ve “reğabe”nin ifâde ettiği mana için kullanılmaktadır (el-Bakara, 2/ 130; en-Nisa, 4/ 127; et-Tevbe, 9/59,120; Meryem, 19/46; el-Enbiyâ, 21/90; el-Kalem, 68/32; el-İnşirah, 94/8).

  Terim olarak Regâib, Türkçe’de kandil geceleri dediğimiz mübârek gecelerden biridir. Hicrî takvime göre, yedinci ay olan Receb’in ilk cuma gecesi Regaip Kandilidir. Bu gecede Yüce Allah’ın rahmet, bağış ve yardımlarının dağıtıldığına inanılır.

  Regâib gecelerinde dua etmek, tövbe ve istiğfarda bulunmak, bu geceyi çeşitli ibâdetlerle geçirmek, genel olarak alimler arasında kabul görmüştür.

   
 2. BenFero

  BenFero Madenci
  Madenci

  Katılım:
  12 Mayıs 2019
  Mesajlar:
  17
  Altın Elmaları:
  1
  Ödül Puanları:
  22
  Cinsiyet:
  Bay
  Minecraft:
  BenFero
  Süre Bitiş: Yok

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Amin aga. Seninde mübarek olsun.
   

Sayfayı Paylaş