Süre Bitiş: Yok Süre Bitiş: Yok Süre Bitiş: Yok
  1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
  2. Merhaba Ziyaretçi, Minecraft Türkiye Destek forumuna hemen kayıt olarak, çoğu şeyden faydalanabilirsin. Üstelik mükemmel çekilişler ve etkinlikler seni bekliyor. Hemen Kayıt Ol veya Giriş Yap
    Notu Gizle
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi, Yeni ekip arkadaşları arıyoruz. Moderatör ve editör başvurularımız aktif. Moderatörlük başvuruları için buraya, editörlük başvuruları için buraya tıklayın.

Tanıtım Minecraft - Skyblock Modu Nedir?

Konusu 'Modlar' forumundadır ve CormanThor tarafından 8 Mayıs 2019 başlatılmıştır.

1. CormanThor

CormanThor Madenci
    Madenci

Altın Elmaları:
    13
    Ödül Puanları:
    32
    Meslek:
    Öğrenci,Profesyonel Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Steam:
    CormanThor'
    DC:
    Özelden iletişime geçiniz.
    Süre Bitiş: Yok

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tüm forum kullanıcılarına selamlar,bugün Skyblock modunun ne olduğu hakkında ufak bir rehber hazırlamaya çalışacağım.Umarım tam anlamıyla açıklayabilirim ve aklınızda ki "Yav ne bu skyblock" sorusunu cevaplayabiliriz.İşte konumuz!

Skyblock Nedir?
    Skyblock resimden ve isminden de anlayabileceğimiz üzere bulutların üzerinde bir adet ağaç ve sandık aracılığıyla bize verilen erzak ile gelişip gayet ilkel olan adamızı görevler aracılığıyla geliştirmemize olanak sağlanmış tıpkı HungerGames ya da SkyWars gibi ekstra bir mod istemeyen tamamiyle minecraft imkanlarıyla oynadığımız bir oyun modudur.( Şu anda bir çok modlu skyblock paketleri mevcut)

Tek Oyunculu Skyblock.
    İndirmiş olduğumuz haritada bize verilen görevler aracılığıyla adamızı geliştirerek görevleri bitirmeye amaçladığımız internet aracılığıyla değilde tek oyunculu modda oynadığımız modudur.

Çok Oyunculu Skyblock!
    Öncelikle Çok Oyunculu Skyblock sunuculardan sunuculara farklılık gösterebilir,kendi içerisinde EmekSkyblock,Orta EmekSkyblock Ve OPSkyblock olarak adlandırılabilir.Şimdi internetten bulduğum bir kaç fotoğraf ile başlıca neler yapmanız gerektiğini anlatmaya çalışacağım.

1.Adım
    Girmiş olduğumuz sunucuda /is komutunu yazarak adamızı oluşturuyoruz.Bazı sunucularda bu komutu kullandıktan sonra bize başlangıç kiti verebilir.Eğer ki adamızı oluşturdaysak artık yapmamız gereken tek şey Taş Kazmak.

2.Adım
    Yaklaşık 1 doublechest dolusu taş kazdıktan sonra artık kazmış olduğumuz taşları markete gidip satabilir ya da oyun içerisinde herhangi bir komutu varsa oradan otomatik satabiliriz.

3.Adım
    Artık cebimizde paramız olduğuna göre daha büyük düşünmenin zamanı geldi!Belirli bir miktarda paramız olduktan sonra oyun içerisinde yapmış olduğumuz görevler vs. sonucunda bize verilen ödülleri kullanabilir ya da oyunda bunları satabiliriz.MobFarm ya da IronFarm yapıp bunlardan da getiri elde edebilir,otomatik farm sistemleri kurarak ve bunları bir yerde depolayarak daha fazla para kazanabiliriz.
    4.Adım
    Artık otomatik sistemler kurduğumuzu varsayarak oyunda sunucunun kendisine göre gelişebilir ve de adanızı büyütebilirsiniz.

Skyblock Tarihçesi
    Minecraft Skyblock birden bire 2011 yılında ünlenmeye başladı herkes Skyblock videosu çekmeye başladı 2013-2014 yıllarında türkiyede minecraft daha yeni yaygınlaştığı için yeni yeni videolar gelmeye başladı 2014'ün sonuna doğru bir çok zorlu Skyblock sunucusu açıldı tabi devir kapandı 2015'in sonlarına doğru bir kaç sunucu Op Skyblock dönemini başlattı onunla birlikte herkes o tür Skyblock sunucuları sevdi bu güne kadar neredeyse bütün Skyblock sunucuları op sunucuya döndü şu ana kadar en çok oynanan oyun türlerinden,tabi Minigames'leri baz almazsak.

Buraya kadar okuduysanız hepinize çok teşekkür ediyorum.
    Biliyorum ki fazla detay veremedim,bunun sebebi skyblock sunucularının bir çoğunun gelişme mantığı ve oyun içerisinde ki para kazanma mantığı sunucudan sunucuya değişiklik gösterebiliyor.Bu konuda genel olarak Orta Zorlukta ki bir skyblock sunucusunda başlangıçta neler yaparak para kazanabileceğimizi anlatmaya çalıştım.Eğer ki eksiklerim varsa yorumlarda yazarak beni lütfen bilgilendirin.Okuduğunuz için hepinize teşekkürler...

2. BerkayKBL

BerkayKBL Madenci
    Madenci

Altın Elmaları:
    21
    Ödül Puanları:
    42
    Meslek:
    Pluginer, Skripter
    Yer:
    İstanbul, Esenyurt
    Web Sitesi:
    Minecraft:
    BerkayKBL
    Takım:
    Galatasaray
    DC:
    BerkayKBL#0252
    Süre Bitiş: Yok

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Konu yanlış kategoride olduğu için taşınmıştır, yeni kategorisi 'Modlar'.

Sayfayı Paylaş