Süre Bitiş: Yok Süre Bitiş: Yok Süre Bitiş: Yok
 1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
 2. Merhaba Ziyaretçi, Minecraft Türkiye Destek forumuna hemen kayıt olarak, çoğu şeyden faydalanabilirsin. Üstelik mükemmel çekilişler ve etkinlikler seni bekliyor. Hemen Kayıt Ol veya Giriş Yap
  Notu Gizle
Notu Gizle
Merhaba Ziyaretçi, Yeni ekip arkadaşları arıyoruz. Moderatör ve editör başvurularımız aktif. Moderatörlük başvuruları için buraya, editörlük başvuruları için buraya tıklayın.

Rehber Her Tür Sunucuların Olmazsa Olmaz Eklentileri

Konusu 'Minecraft Plugin Tanıtımları' forumundadır ve BerkayKBL tarafından 21 Haziran 2019 başlatılmıştır.

 1. BerkayKBL

  BerkayKBL Madenci
  Madenci

  Katılım:
  13 Nisan 2019
  Mesajlar:
  59
  Altın Elmaları:
  21
  Ödül Puanları:
  42
  Cinsiyet:
  Bay
  Meslek:
  Pluginer, Skripter
  Yer:
  İstanbul, Esenyurt
  Web Sitesi:
  Minecraft:
  BerkayKBL
  Takım:
  Galatasaray
  DC:
  BerkayKBL#0252
  Süre Bitiş: Yok

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  logo.png

  Merhaba MC-Turkiye üyeleri, bu rehber konumuzda her tür sunucu (SkyBlock, Faction, Survival vb.) için gerekli olan eklentileri listeleyecek ve ne işe yaradıkları hakkında bilgi vereceğim. İyi Okumalar...

  Essentials

  Bu eklenti sunucular için en gerekli özellikleri sağlar. Örnek verilmesi gerekilirse; yetkisi olmadan uçma(fly), en önemlisi olan (başka eklenti kullanımlasına gerek kalınmadan) para komutu, warp(bölgeleri) ayarlama, ışınlanma istekleri ve ışınlanma komutu(tp-tpa...), kitleri ayarlama, sohbette ki oyuncuların önekleri, susturma-yasaklama-atma komutları(mute-ban-kick...). Anlaşılacağı üzere bu eklenti çoğu işlevi-komutu tek başına yapıyor.

  Vault

  Bu eklenti ile pek bir şey yapılmasa da olması zorunludur. Neden zorunlu derseniz bu eklenti bütün eklentilerin babasıdır yani bütün eklentilerin çalışmasını sağlamaktadır, bu eklenti olmaz ise çoğu eklenti çalışmayacaktır.

  WorldEdit

  Bu eklenti bütün haritalarınızı kendinize özgü yapmanızı sağlayacaktır, şöyle ki yapılarınızı tek tek tasarlamak(elinizle yapmak ) yerine sizi daha az yoracak ve yapılarınızı yapma sürenizi kısaltacaktır.

  WorldGuard

  Bu eklenti ise sizin yapılarınızda ayarları yapmanızı sağlayacaktır, ayarlardan kastım; oyuncuların yapılarınızı kırmasını, yaratıkların yapılarınıza zarar vermesini, oyuncuların birbirine vurmasını, yere eşya atmalarını, yaratıkları oyunculara, oyuncuların yaratıklara vurmasını ve bunlar gibi birçok şeyi engellemektir.

  GroupManager

  Bu eklenti ise Essentials ile uyumludur. Görevi ise oyuncuların yetkilerini ayarlayabilme, kısıtlayabilmektir.

  • AuthMe(Çekirdek[HUB] sunucu değil ise)
  Bu eklenti oyuncuların(yetkililerin) hesaplarını korumak, güvenceye almaktır. Şöyle ki herhangi bir sunucuya girdiğinizde sizden kayıt olmanızı veya giriş yapmanızı (login veya register) istiyorsa bu işi AuthMe eklentisi yapıyordur.

  Multiverse-Core

  Bu eklenti sizin sunucunuzda birden fazla dünya yüklemenizi/kullanmanızı sağlayacaktır. Bu eklenti olmaz ise siz başka bir dünya yükleseniz de yeni düyayı kullanamazsınız.

  Skript (Diğer ek eklentileri de bulunmakta, bütün işlevi bu eklenti uygulamamakta)

  Kendi küçük eklentilerinizi yapmanızı sağlayacaktır. Bu eklenti ile bazı eklentileri kullanmadan aynı işlevde küçük eklentiler yapmanızı sağlayacaktır. Çoğu işlevi bu eklenti tek başına yapmamakta, diğer ek eklentileri de bulunmaktadır, bunlar olmaz ise yaptığınız küçük eklentiler hata verip çalışmayacaktır)

  SON

  Bir rehber konumuzun daha sonuna geldik, bu konumda sizlere bütün sunucularda bulunan eklentileri ve bu eklentilerin ne işe yaradıklarını anlattım. Konumu beğendiğinizi umuyorum. Bu eklentiler dışında daha farklı bilgiler ister iseniz Discord hesabım üzerinden özel mesaj atarsanız sizinle ilgileneceğim.
   
 2. DropexTR

  DropexTR Madenci
  Madenci

  Katılım:
  5 Mayıs 2019
  Mesajlar:
  85
  Altın Elmaları:
  27
  Ödül Puanları:
  42
  Cinsiyet:
  Bay
  Yer:
  Trabzon
  Web Sitesi:
  Minecraft:
  DestroyerSlayer_
  DC:
  Dropex2#3234
  Süre Bitiş: Yok

  --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

  Konu biraz daha geliştirilebilirdi. Elinize sağlık iyi forumlar.
   
  BerkayKBL bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş